KO APSKATĪT STOKHOLMĀ?


 Stokholmā esmu bijusi trīs reizes, pirmo reizi uz turieni devos draugu kompānijā ar Tallink kuģi, (no pilsētas neredzējām neko, bijām aizgājuši uz tuvāko muzeju un paēdām McDonald. Ja vēlies apskatīt uz izzināt pilsētu, ceļš uz Stokholmu ar kuģi ir pilnīgi nevietā).
Otrs brauciens bija pagājušo gadu, septembra beigās. Pilsēta bija rudenīga un pelēka, bija skaisti, tomēr pateicoties lietainajam un vēsajam laikam tika uzburta mazliet drūma noskaņa.
Šogad uz Stokholmu devos augusta sākumā. Ielas bija pilnas dzīvības, neskaitāmi tūristu pulki no dažādām valstīm, saule sildīja un priecēja. Sajūtas bija pavisam citas, Stokholmu piedzīvojot saulainā un siltā laikā.

MANI IETEIKUMI:
*Apmeklē "VASA MUSEUM", tajā redzēsi iespaidīgu kuģi, kurš nogrima 1628.gadā un, kuru tikai  pēc 333 gadiem izvilka no jūras, lai izstādītu muzejā.

*Tanī pat rajonā, kur atrodas "VASA" muzejs,  ir  "Nordiska musejs", kurš noteikti ir jāapmeklē un jāizbauda brīnumskaistā celtne un muzeja eksponāti, kuri ievākti no visas Zviedrijas un citām ziemeļvalstīm.

*Pēc muzeja apmeklējuma vari doties uz "Stockholm Aquaria", kas ir pavisam neliels akvārijs ar pāris interesantiem jūras dzīvnieciņiem. (Vairāk piemērots būs tieši mazajām sirsniņām, taču man ar patika redzēt neierastas zivis).

*Ja esi karuseļu fans, doties uz "Gronalund", izbaudi galvu reibinošus karuseļus un saldumu kalnus. Ja tomēr karuseļi neinteresē, Grondalund ir daudz dažādu citu atrakciju, kurās piedalītiem. Parka teritorijā ir  kafejnīcas un saldumu stendi,  ēdiena mīļotājiem šī būs laba vieta, kur pavadīt savu pēcpusdienu.

*Ja esi dabas, dzīvnieku un ainavas cienītājs, ieplāno veselu dienu, lai apmeklētu Skansen parku. Tas ir milzīgs! Pilns ar dzīvniekiem, tradicionālām tautas vērtībām un vēstures elementiem. Parks uz kuru noteikti, noteikti visiem ieteiktu doties. Sagatavo ērtus apavus, piknika grozu un kopā ar ģimeni vai draugiem pavadi nesteidzīgu dienu pie dabas.

*Lielākais un nozīmīgākais ieteikums no manas puses ir, ja tev ir iespēja,  ķer ciet velosipēdu un dodies izbraucienā pa pilsētu vai pat  dodies apkārt "Royal Djurgården park". Velo kultūra Stokholmā ir ļoti attīstīta, celiņi ir droši un piemēroti arī tūristiem, protams, jāiekļaujas plūsmā un jārespektē vietējie iedzīvotāji, kuriem "pieder" ceļš, ja būsi lēns, bailīgs, nezināsi ceļu satiksmes noteikumus un muļķosies uz ceļa, ātri vien tiksi nostums no trases, tāpēc cieni un respektē tos, kam pa šo ceļu jāpārvietojas dien dienā.
Ja tiksi līdz "Royal Djurgården park" teritorijai, tad tur gan varēsi atslābt un baudīt dabu, šeit celiņi ir daudz  mierīgāki un velo satiksme ir praktiski nekāda. Ja vēlies izbaudīt un redzēt pēc iespējas vairāk Royal Djurgården parkā, tad noteikti izvēlies velosipēdu un dodies tur, kur acis rāda. Viens no skaistiem apskates punktiem parkā ir "Rosendal Palace".

*Visbeidzot, ja Stokholmā esi tik uz pāris dienām, iegriezies un apskati vecpilsētu un tur apkārt esošās ēkas un baznīcas. Viss ir izstaigājams kājām, tāpēc šeit ritenis nebūs vajadzīgs. Vecpilsētā ir desmitiem ēstuvju, skandināvu kvalitātes suvenīru veikaliņi un kā jau ikvienā vecpilsētā, tai ir sava īpašā aura.

Varbūt kādā no nākamajiem rakstiem apkopot garšīgākos un skaistākos restorānus un bārus?
Lai veiksmīgi turpmākie ceļojumi! :)

Santa


1 komentārs